ARAMA

Kullanım Koşulları

Güncelleme tarihi 26 Nisan 2010

1. Kabul

Bu siteye erişiminiz ve siteyi kullanımınız aşağıdaki şartlara ve yürürlükteki yasalara tabiidir. Bu siteye erişerek ve bu sitede gezerek herhangi bir sınırlama veya kalifikasyon olmaksızın bu şartları kabul etmiş ve Novartis ile sizin aranızdaki diğer tüm anlaşmaların iptal olmuş olduğunu ve herhangi bir hükmü olmadığını kabul etmiş olursunuz.

2. Tıbbi bilgi / hastalıklar

Bu web sitesinde yer alan bilgiler Novartis AG tarafından sadece hastalık ile ilgili bilgi vermek amacıyla sağlanmaktadır. Amaç, eksiksiz tıbbi bilgi vermek değildir. TIBBİ BİR RAHATSIZLIĞINIZ OLMASI HALİNDE DERHAL KENDİ DOKTORUNUZU VEYA SAĞLIK HİZMETİ SAĞLAYICINIZI GÖRÜN. KİŞİSELLEŞTİRİLMİŞ TIBBİ TEŞHİS VEYA HASTAYA ÖZEL TEDAVİ TAVSİYELERİ SUNMAMAKTAYIZ. Hastalar, hekimler ve diğer sağlık personeli bulundukları ülke için uygun olan bilgilerin hangileri olduğunu öğrenmek için yerel tıbbi kaynaklara ve düzenleyici otoritelere başvurmalıdırlar. Novartis AG, yerel düzenlemelere uygun olarak nitelikli sağlık mesleği mensuplarınızın bilgi taleplerine yanıt verecek ve kendilerine bilgi sağlayacaktır.

3. Bilgilerin kullanımı

Bu sitede dilediğiniz gibi gezinebilirsiniz. Ancak, bu sitedeki; metinler, resimler, ses ve video dosyaları dahil bilgileri (“Bilgiler”) sadece ticari olmayan kendi şahsi amaçlarınız için indirebilir veya kullanabilirsiniz. Bilgileri; Novartis ’in yazılı izni olmadan ticari amaçlarla dağıtmanız, değiştirmeniz, iletmeniz, yeniden kullanmanız, yeniden paylaşmanız ya da kullanmanız yasaktır. İndirdiğiniz her türlü materyalin içeriğindeki her bir telif veya diğer mülkiyet hakkı bildirimini saklamanız ve aynen kullanmanız gerekmektedir. Bu sitede gördüğünüz veya okuduğunuz her şeyin aksi belirtilmedikçe telif hakkı ile korunduğunu ve Novartis ‘in yazılı izni olmadan bu koşul ve hükümlerde ya da sitedeki metinde belirtilenin dışında kullanılamayacağını var saymanız gerekmektedir. Bu maddede diğer şekilde izin verilen durumlar dışında Novartis , bu sitede gösterilen materyalleri kullanmanızın Novartis ‘in sahibi ya da ilişkili olmadığı üçüncü tarafların haklarını ihlal etmeyeceği yönünde hiçbir beyan ya da taahhütte bulunmamaktadır. Burada belirtilen sınırlı izin dışında, Bilgiler ya da Novartis ya da diğer taraflara ait telif hakları üzerine size hiçbir hak ya da izin verilmemektedir.

4. Ticari markalar /mülkiyet hakları

Bu sitede adı geçen tüm ürün isimlerinin, büyük punto ile veya ticari marka sembolü ile birlikte geçip geçmemesinden bağımsız olarak, Novartis’in ticari markaları olduğunu var saymanız gerekmektedir. Bu site aynı zamanda Novartis ve/veya diğer taraflara ait patentler, tescilli bilgiler, teknolojiler, ürünler, prosesler veya başka mülkiyet hakları içerebilir veya bunlara atıfta bulunabilir. Novartis ve/veya diğer taraflara ait söz konusu ticari markalar, patentler, ticari sırlar, teknolojiler, ürünler, prosesler veya diğer mülkiyet haklarına ilişkin olarak size hiçbir lisans veya başka bir hak verilmemektedir. Bu sitede italik harflerle yayınlanan ürün isimleri, mülkiyeti ya da lisansı Novartis Grubuna ait ticari markalardır.